Bifurkacja[1] – w szerszym znaczeniu: rozwidlenie si臋 (rozdzielenie) na dwa lub wi臋cej ramion rzeki, pasma g贸rskiego, pr膮du morskiego, struktury geologicznej itp.
Uczysz si臋 samodzielnie programowania. Przyk艂adowo - rozszerzenie do przegl膮darki mo偶esz napisa膰 albo pisz膮c po prostu JS, albo u偶ywaj膮c biblioteki. Biblioteka mo偶e u偶ywa膰 React lub Angular. W ka偶dej z tych technologii mo偶esz doda膰 lub nie obs艂ug臋 store. Efektem prac jest dzia艂aj膮ca aplikacja. Problemem jest to 偶e nale偶y znale藕膰 jedno z wielu rozga艂臋zie艅 na 艂atwe stworzenie programu.
Ostatnio chcia艂em nauczy膰 si臋 montowania film贸w. Problemy s膮 tutaj podobne do programowania, poniewa偶 masz do wyboru kilkana艣cie r贸偶nych p艂atnych i darmowych program贸w do montowania, ka偶dy z nich obs艂uguje si臋 nieco inaczej. Efektem u偶ywania takiego programu jest zmontowany film.
W machine learning - ponownie, mamy do wyboru kilkana艣cie framework贸w ML, z kt贸rych na koniec - ka偶dy pozwala osi膮gn膮膰 to samo, na przyk艂ad obliczy膰 regresj臋 liniow膮.
Brian Tracy kiedy艣 napisa艂, 偶e mo偶emy by膰 ka偶dego dnia o 0.1% lepsi w tym co robimy. Ten sam pomys艂 zosta艂 wprowadzony w ksi膮偶ce Atomowe Nawyki. W programowaniu nie do ko艅ca to dzia艂a, poniewa偶 nie mamy ustalonego odg贸rnie zakresu wiedzy i umiej臋tno艣ci.
Ilo艣膰 wiedzy do przyj臋cia jest niesko艅czona, jednak ilo艣膰 osi膮ganych efekt贸w, jest ograniczona. Je艣li b臋dziesz wiedzia艂 co chcesz zrobi膰, osi膮gniesz to za pomoc膮 dowolnej technologii. By膰 mo偶e nie warto si臋 skupia膰 tylko na nowych narz臋dziach, ale na nauce podstaw. Je艣li wiesz, jak dzia艂a koncept Redux, zaimplementujesz go z u偶yciem bibliotek zar贸wno w Angularze, jak i React itd. Gdy znasz podstawy ML, bardzo prosto b臋dzie Ci si臋 prze艂膮cza膰 mi臋dzy technologiami.
Brak komentarzy:
Prze艣lij komentarz