Bifurkacja[1] – w szerszym znaczeniu: rozwidlenie się (rozdzielenie) na dwa lub więcej ramion rzeki, pasma górskiego, prądu morskiego, struktury geologicznej itp.
Uczysz się samodzielnie programowania. Przykładowo - rozszerzenie do przeglądarki możesz napisać albo pisząc po prostu JS, albo używając biblioteki. Biblioteka może używać React lub Angular. W każdej z tych technologii możesz dodać lub nie obsługę store. Efektem prac jest działająca aplikacja. Problemem jest to że należy znaleźć jedno z wielu rozgałęzień na łatwe stworzenie programu.
Ostatnio chciałem nauczyć się montowania filmów. Problemy są tutaj podobne do programowania, ponieważ masz do wyboru kilkanaście różnych płatnych i darmowych programów do montowania, każdy z nich obsługuje się nieco inaczej. Efektem używania takiego programu jest zmontowany film.
W machine learning - ponownie, mamy do wyboru kilkanaście frameworków ML, z których na koniec - każdy pozwala osiągnąć to samo, na przykład obliczyć regresję liniową.
Brian Tracy kiedyś napisał, że możemy być każdego dnia o 0.1% lepsi w tym co robimy. Ten sam pomysł został wprowadzony w książce Atomowe Nawyki. W programowaniu nie do końca to działa, ponieważ nie mamy ustalonego odgórnie zakresu wiedzy i umiejętności.
Ilość wiedzy do przyjęcia jest nieskończona, jednak ilość osiąganych efektów, jest ograniczona. Jeśli będziesz wiedział co chcesz zrobić, osiągniesz to za pomocą dowolnej technologii. Być może nie warto się skupiać tylko na nowych narzędziach, ale na nauce podstaw. Jeśli wiesz, jak działa koncept Redux, zaimplementujesz go z użyciem bibliotek zarówno w Angularze, jak i React itd. Gdy znasz podstawy ML, bardzo prosto będzie Ci się przełączać między technologiami.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz